Šárka Němečková

Dnes ráno jsem slyšela zpívat květinyDatum konání:
22.7.2015

Je letní ráno a Gabor s Dastym se klidně pasou vedle mě na paloučku uprostřed lesa… Miluju tohle zastavení, tyhle naplněné chvíle, kdy můžu vnímat sebe sama a všechno živé i neživé kolem sebe, proudící energie, mluvící stromy a zpívající květiny. Někdo by to nazval meditací, ale já to vnímám spíš jako vrácení se k podstatě života – uvědomění si svého opravdového bytí, bez masek, bez ambicí, bez strachu. Být s koněm pro mě není jen sednout do sedla a ovládat tohohle fascinujícího a silného tvora. Kůň mě vrací zpátky na zem a pomáhá mi vnímat živou energii země, které jsme všichni součástí.

Pro můj život a určitě pro život každého člověka je tohle uvědomění moc důležité. Obecně bychom se od koní měli učit prožívat současnou chvíli, nebloudit v minulosti ani budoucnosti. Máme sice pocit, že naší lidskou výhodou je plánování a myšlení do budoucna, ale zapomínáme žít tady a teď. Naše mysl neustále pracuje v těchto časových dimenzích a vlastně všechny naše chvíle nám tak trochu proplouvají mezi prsty a bez hlubokého prožitku a zkušenosti. Já se snažím si tohle uvědomovat i mimo přítomnost mých koní, ale upřímně s nimi je to mnohem jednodušší a jsou mými opravdovými učiteli na této cestě. A vím proč tomu tak je… Kůň je natolik vnímavý, že přijímá každou proudící energii, a když se ji nesnažíme vnímat spolu s ním, přestáváme být pro koně kvalitní a vyrovnaný partner a přivádíme ho do nejistoty.  Samozřejmě jsou různí koně s různou citlivostí a jiným charakterem, stejně jako my lidé, ale naše vzájemné energie se přitahují, stejně jako kladná a záporná, proto bychom při hledání svého koňského učitele měli dát na ten 6 smysl, který k nám promlouvá. 

A víte co je na tom všem skvělé? Že když si myslíte, že vaše mysl je už úplně otevřená a že vaše vnímání je opravdu citlivé, připlete se vám do cesty další kůň učitel, který vás zavede do další dimenze tohoto němého tajuplného světa :) 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů