Šárka Němečková

Zase ty koně :)Datum konání:
16.7.2015

Na úvod mého blogu bych ráda napsala pár obecných slov o koních :) . Celý život mě tito tvorové fascinují, naprosto jsem jim propadla a život bez nich si nedokážu představit a věřím, že spoustu z vás to má stejně. Dlouho jsem hledala proč tomu tak je? Proč jsou koně mojí drogou, kterou se nemůžu ani za mák zbavit. V životě mám kvůli nim tolik omezení, možná i problémů a rozhodně to není úplně levný koníček. Logicky už jsem xkrát došla k závěru, že bez nich bych rozhodně měla mnohem víc času, peněz a pohodlí. Nemusela bych trávit hodiny venku v zimě, nebo naopak v parnu. Ale jak to vždycky dopadlo? Zkrátka bez této „drogy“ se nedá žít! Jakmile jí podlehnete, nikdy váš život už nebude jako dřív. Kůň je pro mě tvor, který mi dává tolik síly, energie a tak nějak v jeho přítomnosti cítím svůj 6smysl, to propojení s něčím nadlidským, co nelze uchopit ani popsat.  Jestli jste četli úžasnou knihu Tao koně od spisovatelky Lindy Kohanov, tam jsou skvěle napsané důvody a odpovědi na tyhle otázky (kdo jste ji nečetl, vřele doporučuji!), koně jsou po staletí našimi „uzemňovacími“ životními partnery, dokážou nám dávat to, co nám lidem schází, pokud jim otevřeme svou mysl a srdce.

Trvalo mi dlouho, než jsem tohle vědění dokázala opravdu zapojit do svého softwaru v hlavě při práci s nimi. Abych dokázala otevřít mysl a nechala svoje tělo plynout společně s koněm, aniž bych u toho myslela na všechny ty metody a poučky a fungovala na bázi „můj kůň je můj učitel a partner“.  A zároveň abych tuhle vnitřní sílu dokázala kvalitně zpracovat pro dobro svého života i pro dobro svých koní.

Na tomto blogu bych vás ráda inspirovala mojí životní cestou, na které mě doprovází koně. 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů